Články

Týmové soustředění T&F ve Finale Ligure se vydařilo

17. – 25. 3. 2023 proběhlo naše první týmové soustředění v italském Finale Ligure, kde je dost vyžití pro bikery i silničkáře. Někteří z nás tedy využili obě varianty a podívali jsme se nejen na trasu závodu 24h Finale Ligure, ve které je specialistou náš Tom Kozák. Kolem Finale jsme se naježděnými, ale hlavně nastoupanými kilometry kvalitně připravili na sezónu 2023, […]

Daň za okázalost- Jak doplnit energii během závodu- 53 x 11 (7/2022)

Nepředstavujme si totiž, že jezdci na Tour de France, pokud se vůbec do takové svízelné situace dostanou, prožívají klasický hlaďák v té podobě, jako ho známe my, běžní smrtelníci, tedy coby totální vyčerpání zásob glykogenu, kdy je problém vůbec otočit nohama. Ale třeba mírnější forma hypoglykemiemůže potkat každého. „Oni vědí, že musejí třeba vždy dvacátou a čtyřicátou […]

Nejčastější stravovací mýty cyklistů

Výživa je nedílnou součástí života každého člověka a o to víc by ji měli brát v potaz sportovci, kteří vystavují své tělo až extrémním zatížením. Tím, že mám možnost spolupracovat i s mládeží, dává mi obrovský smysl edukovat právě mladé sportovce, protože vidím z vyhodnocených jídelníčků stravovaní celé rodiny zaběhnuté stereotypy.

Přečtěte si článek, který vyšel v časopisu 53×11.

Strava při vytrvalostním tréninku

I když trénujeme náš organismus aby co nejlépe fungoval ve vytrvalosti na tukový metabolismus, bez sacharidů to nepůjde. Ze sacharidů totiž dokáže naše tělo získat energii rychleji než třeba z tuků.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.